میگرن کات : داروی ایرانی درمان میگرن


میگرن کات : داروی ایرانی درمان میگرن

حاصل 25 سال سابقه تحقیق و توسعه و فعالیت کلینیکی در طراحی دارو و مدیریت، تیمار، کاهش و حذف سردرد های میگرنی

با قدرت درمان کنندگی میگرن، تسکین فوری حملات میگرنی، بدون عوارض جانبی و تولید شده بر پایه گیاهی

 

شرکت میم‌دارو بعد از ۲۵ سال تحقیق و توسعه و انجام کارآزمایی گسترده‌ی بالینی در تنها کلینیک درمانی میگرن در خاورمیانه (کلینیک آرامش تهران) و پس از معرفی اولین داروی درمانی میگرن با عنوان میگری‌هیل در سال ۱۳۸۸ که به‌صورت درمانگاهی قابلیت مصرف داشت، اولین اسپری درمانی میگرن خود را با عنوان تجاری میگرن‌کات در سال ۱۳۹۵ به ثبت سازمان غذا و داروی ایران رساند و مجوز تولید صنعتی آن را به‌دست آورد. این دارو تا به امروز بر بیش از ۳۰۰ بیمار میگرنی مورد استفاده قرار گرفته است و آمار شگفت‌انگیز درمان سردردهای میگرنی در ۸۱ درصد آنها را ( بعد از چندین سال پیگیری بعد از اتمام مصرف) در سامانه‌ها‌ی کارآزمایی بالینی ایرانی و بین‌المللی ثبت کرده است. درادامه به شرح نتایج کارآزمایی بالینی دارو می‌پردازیم 

مکانیسم عملکرد دارو

بیماران با سردردهای اتفاقی (اپیزودیک) و مزمن (کرونیک) با استفاده از میگرن‌کات تاثیر معنی‌دار در کاهش شاخص‌های وخامت و علائم بالینی حملات میگرنی خود نشان داده‌اند. بیماران مبتلا به سردردهای ناشی از مصرف بیش از اندازه‌ی دارو (MOH) از داروی میگرن‌کات بهره برده و اغلب در زمانی طولانی‌تر از دیگران اما همانند و گاه بهتر از انواع دیگر مبتلایان به میگرن درمان شده‌اند. افراد مبتلا به سردردهای میگرنی توام با سردردهای تنشی و خوشه‌ای نیز در اثر مصرف دارو کاهش سردردهای میگرنی نشان داده‌اند اما طبعا کاهش انواع سردردهای غیرمیگرنی‌شان نیازمند تیمارها و مشاوره‌های کمکی است که مشاوران علمی تلفنی ‌دارو به‌خوبی آنها را برای مدیریت سردردهای‌شان راهنمایی می‌کنند. داروی میگرن‌کات در حذف و کاهش انواع سردردهای میگرنی در افراد مختلف و مکانیسم‌های مختلف بروز میگرن موثر بوده است، در واقع می‌توان گفت تغییر در قطر عروق سر برای مدیریت سردرد، تقویت ترشح ملاتونین برای تنظیم خواب و ریتم‌های زیستی، کاهش میزان نیتریک اکسید آزاد خون از جمله مکانیسم‌های قدرتمند عملکرد داروی میگرن‌کات بشمار می‌روند

 

نحوه مصرف  

بیشترین میزان قابل مصرف دارو جهت پیشگیری از بروز سردرد و سپری کردن فرآیند درمان از ۹ صبح تا ۱۲ شب هر ۳ ساعت یک پاف در هر حفره بینی است. حداقل میزان مصرف روزانه، ۳ پاف در هر حفره‌ی بینی است. فواصل بین این دو مقدار که شامل هر ۴ ساعت، ۶ و یا ۸ ساعت یک بار است، طبق حالات بالینی بیمار و وضعیت سردردهای میگرنی، طبق نظر مشاور یا متخصص آشنا با دارو قابل انتخاب است. علاوه بر استفاده‌ی دارو در هر یک از زمان‌بندی‌های مصرفی مذکور، استفاده از دارو در حین حملات میگرنی نیز طبق دستور، توصیه می‌شود. استفاده حین حمله نباید در زمان‌بندی استفاده هیچ تاثیری بگذارد؛ به این معنی که اگر طبق‌ زمان‌بندی استفاده از دارو در ساعت ۳ بعدازظهر باید دارو را مصرف کنید و در ساعت ۲ دچار حمله شدید و دارو را مصرف کرد‌ید، طبق برنامه‌ی قبلی ساعت ۳ نیز باید دارو را مصرف کنید.

 

دوره درمان  

با مصرف دارو طی دسـتور مصـرف آمده در بروشور مدت زمان مصرف هر بطری اسـپری، حـدود ۱۰ روز اسـت؛ با تغـییر مجـاز در زمان‌بندی مصرف، این زمان تا ۲۵ روز می‌تواند افــزایش یابـد. دوره‌ی درمان مناسب دارو در بیماران میگرنی تحت درمان طی دوره‌ی کارآزمایی بالینی، جهت مدیریت بهینه‌ی سردردهای میگرنی، در حدود ۳ ماه بوده است؛ یعنی مصرف حداقل ۶ بطری اسپری به بیماران میگرنی توصیه و تأکید می‌شود.

 

موارد منع مصرف  

 مصرف همزمان با داروهای ضدانعقاد و تری‌نیتروگلیسرین توصیه نمی‌شود. همچنین کودکان زیر ۲ سال و خانم‌های باردار به منظور احتیاط حداکثری، منع مصرف دارند.

 

اطلاعات بیشتر : میم دارو

Scroll to top